GALA FRYDERYK 2016

20 KWIETNIA 2016, TEATR POLSKI


 


 

 

GALA WRĘCZENIA NAGRÓD FRYDERYK 2013

(25 kwietnia 2013, Teatr Polski, Warszawa)

 

 

W czwartkowy wieczór 25 kwietnia w Teatrze Polskim w Warszawie zostały wręczone nagrody Akademii Fonograficznej Fryderyk.


W kategoriach Muzyki Rozrywkowej triumfowała Mela Koteluk, która zdobyła 2 statuetki w kategoriach Debiut Roku i Artysta Roku. Złotymi Fryderykami uhonorowani zostali Józef Skrzek (Muzyka Rozrywkowa), Tomasz Szukalski „Szakal” (Muzyka Jazzowa) oraz Jan Ekier (Muzyka Poważna).


Najważniejsze nagrody przemysłu muzycznego wręczono po raz dziewiętnasty. Uroczystą ceremonię, która zgromadziła czołówkę muzyków, autorów, kompozytorów, producentów muzycznych, dziennikarzy i branżę fonograficzną  transmitowano w Programie Drugim Telewizji Polskiej o g. 22.35 oraz w TVP Kultura o g. 19.00.

 

WIĘCEJ ...

 

 

GALA WRĘCZENIA NAGRÓD FRYDERYK 2012

(26 kwietnia 2012, Teatr Dramatyczny, Warszawa)

 

 

W czwartkowy wieczór 26 kwietnia 2012 roku w Teatrze Dramatycznym w Warszawie zostały wręczone nagrody Akademii Fonograficznej Fryderyk. W kategoriach Muzyki Rozrywkowej triumfowała Ania Rusowicz, która zdobyła aż 4 statuetki.

 

Złotymi Fryderykami uhonorowani zostali Marek Karewicz (Muzyka Rozrywkowa), Tomasz Stańko (Muzyka Jazzowa) oraz Wojciech Kilar (Muzyka Poważna). Najważniejsze nagrody przemysłu muzycznego wręczono po raz osiemnasty.

 

Uroczystą ceremonię, która zgromadziła czołówkę muzyków, autorów, kompozytorów, producentów muzycznych, dziennikarzy i branżę fonograficzną transmitowano w Programie Drugim Telewizji Polskiej w dwóch częściach – o g. 19.05 i 23.15.

 

WIĘCEJ ...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

GALA WRĘCZENIA NAGRÓD FRYDERYK 2011

(9 maja 2011, Centrum Artystyczne Fabryka Trzciny, Warszawa)

 

 

W poniedziałek 9 maja 2011 roku w Centrum Artystycznym Fabryka Trzciny zostały wręczone nagrody Akademii Fonograficznej FRYDERYK 2011. W kategoriach muzyki rozrywkowej triumfowali ACID DRINKERS i Monika Brodka, w muzyce jazzowej – Adam Pierończyk. Złote Fryderyki odebrali Wojciech Młynarski (Muzyka Rozrywkowa), Włodzimierz Nahorny (Muzyka Jazzowa) oraz Jerzy Maksymiuk (Muzyka Poważna).

 

Gala była transmitowana w Programie Pierwszym Telewizji Polskiej  w dwóch częściach - o g. 20:20 oraz 23:40. 

 

WIĘCEJ ...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

GALA WRĘCZENIA NAGRÓD FRYDERYK 2010

Koncert "Artyści w hołdzie ofiarom

katastrofy lotniczej w Smoleńsku"


(19 kwietnia 2010, Bazylika oo. Salezjanów , Warszawa)

 

 

„Gdzie słowo jest bezsilne zaczyna się muzyka” – tegoroczny koncert „Fryderyk 2010. Artyści w hołdzie Ofiarom katastrofy lotniczej w Smoleńsku” był potwierdzeniem tych słynnych słów, które wypowiedział Claude’a Debussy.

 

W związku z tragicznymi wydarzeniami z 10 kwietnia 2010r tradycyjne gale wręczenia Nagród Akademii Fonograficznej nie odbyły się. Organizatorzy dorocznej uroczystości ZPAV, Agencja STX JAMBOREE i Akademia Fonograficzna wraz z polskimi artystami w wyjątkowy sposób złożyli hołd ofiarom katastrofy lotniczej w Smoleńsku. Jak mówili sami artyści, słów na temat tragedii padło i padnie wiele, a oni chcą wyrazić to co czują w sposób który potrafią najlepiej – poprzez muzykę i twórczość wybitnych autorów

 

WIĘCEJ ....

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

GALA WRĘCZENIA NAGRÓD FRYDERYK 2009


20 kwietnia 2009, Centrum Artystyczne Fabryka Trzciny - część dot. muzyki rozrykowej

oraz Bazylika oo. Salezjanów - część dot. muzyki jazzowej i poważnej, Warszawa)

 

 

 

W poniedziałek 20 kwietnia 2009 roku  w Bazylice oo. Salezjanów i w Centrum Artystycznym Fabryka Trzciny zostały wręczone nagrody Akademii Fonograficznej FRYDERYK 2009. W kategoriach muzyki rozrywkowej triumfowali: Czesław Śpiewa, Coma, Maria Peszek i Kasia Nosowska.


Złotego Fryderyka za całokształt pracy twórczej otrzymali Krzysztof Penderecki i Henryk Mikołaj Górecki. Honorową złotą statuetkę odebrał także Zbigniew Namysłowski za wybitny wkład w muzykę jazzową oraz na Gali muzyki rozrywkowej Jerzy Połomski


Po zakończeniu ceremonii rozdania nagród, na scenie off’owej wystąpiły młode, acz utytułowane i dobrze znane polskiej publiczności zespoły. 


Obie Gale transmitowała TVP1 (muzyka rozrywkowa) oraz TVP Kultura (część muzyki poważnej i jazzowej).

 

WIĘCEJ ...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

GALA WRĘCZENIA NAGRÓD FRYDERYK 2008


(7 kwietnia 2008, Centrum Artystyczne Fabryka Trzciny - część dot. muzyki rozrykowej

oraz Bazylika oo. Salezjanów - część dot. muzyki jazzowej i poważnej, Warszawa)

 

 

W poniedziałek, 7 kwietnia 2008 roku odbyła się najważniejsza gala muzyczna w Polsce, czyli wręczenie Nagród Akademii Fonograficznej Fryderyk 2008

 

Niekwestionowaną bohaterką wieczoru była bez wątpienia Katarzyna Nosowska. Wokalistka otrzymała nagrody w kategoriach: Autor Roku, Wokalistka Roku, Piosenka Roku, Album Roku Muzyka Alternatywna, natomiast z zespołem HEY w kategorii Album Roku ROCK/METAL. Dodatkowo statuetkami nagrodzeni zostali współpracujący z zespołem i wokalistką: Anna Maliszewska za Wideoklip Roku do utworu „Era Retuszera” Nosowskiej,  Marcin Macuk, Leszek Kamiński i Wojtek Łopaciuk za Produkcję Muzyczną Roku albumy Unplugged „Hey” i Piotr Bujowski za oprawę graficzną tejże płyty.

 

Honorowymi Złotymi Fryderykami przyznawanymi za całokształt twórczości wyróżnieni zostali Ewa Michnik wieloletnia dyrektor Opery Wrocławskiej oraz Jerzy „Duduś” Matuszkiewicz legendarny jazzman, kompozytor tematów przewodnich do niezliczonych filmów i seriali m.in. Janosika czy Stawki większej niż życie.  

 

WIĘCEJ ...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

GALA WRĘCZENIA NAGRÓD FRYDERYK 2006


(17 kwietnia 2007, Centrum Artystyczne Fabryka Trzciny - część dot. muzyki rozrykowej

oraz Bazylika oo. Salezjanów - część dot. muzyki jazzowej i poważnej, Warszawa)

 

 

We wtorek 17 kwietnia 2007 roku odbyła się trzynasta edycja wręczenia najwazniejszych nagród polskiego przemysłu muzycznego - Fryderyk. Gala została po raz pierwszy zorganizowana w nowej formule z podziałem na dwa miejsca odbywania się wydarzenia: Gala muzyki rozrywkwoej odbywała się w Centrum Artystycznym Fabryka Trzciny a Gale muzyki poważnej i jazzowej w pobliskiej Bazylice oo. Salezjanów. 

 

Złotymi Fryderykami uhonorowani zostali Irena Santor oraz Jan Ptaszyn Wróblewski. Patronat nad wydarzeniem objęła Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy Pani Hanna Gronkiewicz-Waltz. 

 

 

Gala po wielu latach nieobecności powróciła do TVP i była retransmitowana w dwóch częściach w dniu 18 kwietnia 2007r. w Programie 1 TVP.

 

 

WIĘCEJ ...

KONTAKT

 

Bądźmy w kontakcie!


Jesteśmy do Państwa dyspozycji


od poniedziałku do piątku 

w godzinach 9:00 - 18:00.


(22) 203 64 43

info@stx-jamboree.com

FACEBOOK / YOUTUBE / VIMEO

   

IN ENGLISH