Czym jest płyta promocyjna?


Płyta promocyjna to nośnik z materiałem audio lub video wyprodukowany specjalnie na zlecenie danej firmy (zleceniodawcy).

 

Tak przygotowana płyta posiada specjalnie zaprojektowaną oprawę graficzną, często zawierającą znaki handlowe zleceniodawcy, oraz może być bezpłatnie dystrybuowana na szereg sposobów np. wręczana jako prezent lub upominek, dodawana do produktów jako wartość dodatkowa etc. 

 

 

 

łączna liczba egzemplarzy tego typu nośników wyprodukowanych przez STX Records/STX JAMBOREE


wynosi


1 300 000

egzemplarzy

 

 

 

 

 

 

 

Czemu zdecydować się na płytę promocyjną?


Firmy, które zdecydowały się na produkcje płyt promocyjnych podkreślają, że co raz trudniej jest nabyć na rynku produkt/upominek dla klienta, który będzie się wyróżniał i który zostanie zapamiętany na długo. Mają dość ciągłego zamawiana kalendarzy, notesów, kubków, długopisów, podkładek pod myszki etc.  

 

Płyty promocyjne tworzone na zlecenie są wciąż produktem bardzo mało spopularyzowanym, zarówno na rynku produktów promocyjnych, jak i wśród osób zajmujących się marketingiem. W przeciwieństwie do innych - nie jest wyrzucany do śmieci (a często wręcz kolekcjonowany), nie dezaktualizuje się (muzyka nawet z dawnych lat wciąż jest chętnie słuchana), można go używać w wielu miejscach np. w biurze, w domu w samochodzie etc.

 

 

Płyta promocyjna może być doskonałym i zaskakującym narzędziem promocyjnym.

 

 

 

 

 

Płyta promocyjna vs płyta ze sklepu jakie są różnice?

 

Płyty promocyjne, wyprodukowane na zlecenie danej firmy mają wiele przewag nad płytą którą można nabyć w popularnych salonach sprzedaży. Do najważniejszych należy zaliczyć m.in.:

 

1.Projekt graficzny posiadający znaki handlowe/reklamy zleceniodawcy.

W przeciwieństwie do płyt, które można nabyć w sklepach, oprawa płyty promocyjnej można dowolnie zaprojektować tak aby np. nawiązywała do danej kampanii promocyjnej lub firmy. Może posiadać dowolne znaki handlowe na okładce, reklamy w książeczce, listy od np. członków zarządu etc. 

 

2. Dowolny sposób dystrybucji.

 

Płytę promocyjna można dystrybuować w dowolny sposób bez dodatkowych i często kosztownych ustaleń z wydawcą i właścicielami prac. Można ją dodawać do produktów, wręczać jako prezent etc.

 

3. Możliwość indywidualnego doboru opakowania

 

Przed przystąpieniem do produkcji płyty jest możliwość wyboru opakowania spośród wielu dostępnych na rynku wariantów. Płyta może być wyprodukowana np. w formie koperty kartonowej, plastikowego pudełka, kartonowanego opakowania (tzw. digipack).

 

4. Możliwość indywidualnego doboru repertuaru.

 

Decydując się na płytę promocyjną mamy wpływ na repertuar na niej zamieszczany. Możemy zdecydować się na dany gatunek muzyki ale i na dane przeboje oraz wykonawców*. Pozwala to np. na stworzenie „połączenia” między płytą, a muzyką wykorzystaną w reklamie lub doboru muzyki do profilu firmy lub kampanii (dynamiczna, spokojna, etc). 

 

5. Możliwość indywidualnego doboru nakładu.

 

Płyty promocyjne mogą być produkowane w dowolnych nakładach choć za realne opłacalne minimum produkcyjne uznaje się 1000 szt. Na polskim rynku znane są przykłady realizacji przekraczających nawet 1 milion szt. Jeśli zależy ci na mniejszym nakładzie zapoznaj się z naszą ofertą specjalną. 

 

 

 

Płyta promocyjna: dlaczego ważna jest jakość repertuaru?

 

Na rynku spotyka się także oferty produkcji płyt niskim kosztem. Zazwyczaj firmy przesyłające podobne oferty korzystają z niskiej jakości banków dźwięku. Utwory brzmią jakby były zrobione niestarannie w kilka minut przez przeciętnych muzyków - a często i wyłącznie na syntezatorze. Częstymi przypadkami jest także oferowanie repertuaru wcześniej już wykorzystanego na wielu płytach promocyjnych.

 

Należy pamiętać, że płyta promocyjna jest wizytówką danej firmy jej produktu. Niskiej jakości repertuar negatywnie obije się na wizerunku zarówno firmy, która zleciła jej wykonania jak i produktów który promuje. Dodatkowo klient poczuje się oszukany i a płyta promocyjna zostanie wyrzucona lub odstawiona na stałe na półkę. Cała sztuka w tym biznesie polega na kreatywności i znajdowaniu atrakcyjnego repertuaru kosztującego jak najtaniej. Znak STX Records na płycie to także gwarancja jakości!

 

 

ZAPYTANIE O PRODUKCJĘ

Bądźmy w kontakcie!


Jesteśmy do państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-18:00.


 

+48 22 203 64 43

info@stx-jamboree.com

FACEBOOK / YOUTUBE / VIMEO

   

IN ENGLISH