2012-05-31: Ania Rusowicz oraz Eskaubei & Funky Flow kolejnymi gwiazdami Białystok Pozytywne Wibracje Festival

Ania Rusowicz, nagrodzona w tym roku aż czterema Fryderykami - polska artystka śpiewająca big-bit, oraz Eskaubei & Funky Flow, grający instrumentalny hip-hop z elementami funky i fusion, wystąpią na Białystok Pozytywne Wibracje Festival 2012. Tegoroczna trzecia edycja imprezy odbędzie się ponownie na dziedzińcu barokowego Pałacu Branickich w Białymstoku, gdzie co roku zbierają się tłumy fanów muzyki spod znaku ‘pozytywnych wibracji’. Podczas festiwalu zagrają również Ben L’Oncle Soul, Omar oraz Ewa Bem z koncertem jubileuszowym. Wkrótce organizatorzy ogłoszą kolejnych artystów. Bilety i karnety na festiwal są już dostępne w sprzedaży ogólnopolskiej.

 

 

Białystok Pozytywne Wibracje Festival co roku przyciąga do Białegostoku tysiące wielbicieli muzyki soul, funk, r&b i acid jazz, ponieważ jest jedynym w Polsce wydarzeniem o tym profilu muzycznym. W tym roku do stałego zestawu dojdą big-bitowe brzmienia vintage w wykonaniu Ani Rusowicz. Big-bit to określenie muzyki rozrywkowej wymyślone przez menedżera Niebiesko-Czarnych i stosowane w czasach, w których „muzyka rockowa” zbyt silnie kojarzyła się władzom politycznym z kulturą Zachodu. Dziś do lat 60’ i 70’ powraca się na wielu polach artystycznych poszukiwań – modzie, kulturze, wystrojach wnętrz i oczywiście w muzyce. Utwory w wykonaniu Ani Rusowicz są jak wehikuł czasu, który teleportuje do złotych czasów polskiej muzyki spod znaku big-bitu. Sukces artystki polega na wiernym odtworzeniu klimatu lat 60’ i 70’ połączonym z twórczą nowoczesną aranżacją utworów. Ania Rusowicz jest kolejną po Ewie Bem polską gwiazdą trzeciej edycji festiwalu Białystok Pozytywne Wibracje. Wokalistka nawiązuje w swojej muzyce do lat 60’ i 70’ poprzez vintage’owe brzmienia i surowe wokale. Na jej pierwszej solowej płycie „Mój Big-Bit”, która okazała się hitem i za którą Rusowicz otrzymała w tym roku Fryderyka, znalazły się zarówno piosenki jej autorstwa jak i z repertuaru słynnej mamy Ady Rusowicz oraz zespołu Niebiesko-Czarni. Ania udowodniła, że doskonale się czuje w konwencji vintage a big-bitowe korzenie ma we krwi. Zdobywczyni czterech nagród Fryderyk 2012 w kategoriach Wokalistka Roku, Płyta Roku Pop, Produkcja Muzyczna Roku i  Debiut Roku wystąpi w Białymstoku po raz pierwszy.

 

Eskaubei & Funky Flow – to projekt wykonawców reprezentujących dwa różne nurty muzyczne, a w połączeniu dający efekt, który można nazwać instrumentalnym hip-hopem z elementami funky i fusion. Koncerty grupy to przede wszystkim potężna dawka energii, groove`u i scenicznych umiejętności. Oryginalne podejście do tematów utworów jak i nie schematyczne rozwiązania muzyczne tworzą mieszankę wybuchową. Zespół ze wspólnym materiałem debiutował w październiku 2010 na scenie Live -  jednego z najlepszych klubów koncertowych w Polsce. Supportował takich wykonawców jak: Afromental, Łąki Łan, Afro Kolektyw czy Pezet. Eskaubei, obecny na scenie od 13 lat to pionier hip-hopu na Podkarpaciu i jedna z najaktywniejszych postaci rodzimego undergroundu. Po wielu nieoficjalnych wydawnictwach i gościnnych występach przygotowuje się do oficjalnego debiutu fonograficznego, przy którym współpracuje z O.S.T.R.-em. Funky Flow to rzeszowska grupa założona w październiku 2005 roku. Zespół zainicjowany został przez muzyków, którzy doświadczenie zdobywali w wielu różnych składach. Muzyka którą prezentują to fusion, oparty głównie na muzyce jazzrockowej i funky.


Obok Ani Rusowicz oraz Eskaubei & Funky Flow na scenie na dziedzińcu Pałacu Branickich zagrają Omar i Ben L’Oncle Soul, którzy wystąpią w Polsce po raz pierwszy. Wierni fani Pozytywnych Wibracji mieli okazję posłuchać ich utworów na kompilacjach płytowych z tej serii. W piątek 20 lipca br. odbędzie się także podczas festiwalu szczególne wydarzenie: jubileuszowy koncert Ewy Bem „Moje Serce To Jest Muzyk, czyli 40 lat na scenie”.Białystok Pozytywne Wibracje Festival odbędzie się 20 i 21 lipca po raz trzeci na dziedzińcu Pałacu Branickich w Białymstoku. Na festiwalowiczów czekają rewelacyjne koncerty, lokalne specjały oraz piękne zakątki Podlasia. Wszystko to, a przede wszystkim pozytywna i przyjazna atmosfera sprawiły, że wydarzenie zostało okrzyknięte rok temu najpiękniejszym polskim festiwalem.


W najbliższym czasie organizatorzy ogłoszą kolejne gwiazdy festiwalu!POWRÓT

KONTAKT

 

Bądźmy w kontakcie!


Jesteśmy do Państwa dyspozycji


od poniedziałku do piątku 

w godzinach 9:00 - 18:00.


(22) 203 64 43

info@stx-jamboree.com

FACEBOOK / YOUTUBE / VIMEO

   

IN ENGLISH