2014-05-26: Goran Bregović zagrał niezapomniany koncert w Warszawie - relacja

Ulubieniec Polaków Goran Bregović zagrał 22 maja w warszawskiej Sali Kongresowej ze swoją Weselno – Pogrzebową Orkiestrą i po raz kolejny udowodnił, że Polacy kochają bałkańskie rytmy!

 


 

Najpopularniejszy bałkański artysta na świecie pojawił się w Polsce na zaproszenie agencji STX JAMBOREE wraz ze swoim najnowszym projektem „Champagne For Gypsies” i zgromadził w warszawskiej Sali Kongresowej tłumy wielbicieli jego twórczości. Ostatnia płyta, przy której współpracował z artystami jak Gogol Bordello i Gipsy Kings okazała się równie rewelacyjna jak poprzednie projekty. Połączenie bałkańskich oraz cygańskich rytmów z nowoczesnym i rockowym brzmieniem to strzał w dziesiątkę. Podczas warszawskiego koncertu artysta zagrał utwory z najnowszej płyty oraz jego niezapomniane przeboje z wcześniejszych lat.

 

Koncerty Gorana Bregovića za każdym razem przyciągają tłumy wielbicieli bałkańskiej muzyki i twórczości tego niezwykle utalentowanego i twórczego artysty. Porywające do tańca i poruszające duszę melodie poprzez niezwykłe aranżacje i kunszt kompozytorski łączą bogatą tradycję artystyczną Bałkanów z nowoczesnością i nie pozostawiają nikogo obojętnym. Podczas jedynego w Warszawie majowego koncertu Gorana Bregovića & The Wedding and Funeral Band publiczność już po pięciu minutach opuściła miejsca siedzące by przez kolejne dwie i pół godziny tańczyć pod sceną. Najnowsze utwory Gorana Bregovića okazały się tak samo popularne jak klasyki. Obok utworów z płyty „Champagne For Gypsies” zabrzmiały niezapomniane przeboje z filmów Emira Kusturicy, w tym energetyczny „Kalasnikov” czy piękne, sentymentalne „Ederlezi”. Publiczność śpiewała wraz z Bregovićem pamiętne przeboje nagrane wraz z Kayah – „Śpij kochanie śpij” i „Prawy do lewego” – wykonane w wersji polsko-bałkańskiej. Bisom nie było końca i po raz kolejny potwierdziło się, że bałkańska dusza bliska jest Polakom.

 

 

Organizatorem koncertu była agencja STX JAMBOREE.

 

Partnerzy koncertu: Serbska restauracja - karczma Gucza, Klub fitness Holmes Place w hotelu Marriott

 

Patroni medialni: Radio ZET Chilli, magazyn Trendy Art Of Living, tygodnik Wprost, Clear Channel Poland, dziennik Polska The Times oraz Nasze Miasto

 

  POWRÓT

KONTAKT

 

Bądźmy w kontakcie!


Jesteśmy do Państwa dyspozycji


od poniedziałku do piątku 

w godzinach 9:00 - 18:00.


(22) 203 64 43

info@stx-jamboree.com

FACEBOOK / YOUTUBE / VIMEO

   

IN ENGLISH