2013-10-24: Agencja STX JAMBOREE odpowiedzialna za produkcję sesji „Forum dla Rodziny” w Kancelarii Premiera RP

W dniu 23 października 2013 roku odbyła się sesja plenarna Forum dla Rodziny organizowana przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów. Agencja STX JAMBOREE odpowiadała za produkcję wydarzenia, w szczególności przygotowanie scenografii, oświetlenia, multimediów oraz oprawy wizualnej. Podczas całodniowej sesji, odbyła się między innymi debata plenarna z udziałem premiera Donalda Tuska, a także sześć paneli tematycznych, w których udział wzięło ponad 300 zaproszonych gości, w tym organizacje pozarządowe, eksperci, samorządowcy i przedstawiciele rządu. Nasza agencja realizowała zlecenie poprzez dostosowanie do sesji siedmiu sal w budynku Kancelarii Premiera.

 

(C) Kancelaria Premiera

 

 

W sesji udział wzięli premier Donald Tusk, Minister Pracy i Polityki Społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz, Minister Finansów Jan Vincent-Rostowski, Minister Spraw Wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz, Minister Transportu Budownictwa i Gospodarki Morskiej Sławomir Nowak, Minister Edukacji Narodowej Krystyna Szumilas, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. dr hab. Barbara Kudrycka, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Irena Wóycicka, Rzecznik Praw Obywatelskich prof. Irena Lipowicz, prof. Janusz Czapiński z Uniwersytetu Warszawskiego, pisarka i publicystka dr Agnieszka Graff, Prezes Związku Dużych Rodzin 3+ Joanna Krupska, prof. dr hab. Piotr Błędowski ze Szkoły Głównej Handlowej, Magdalena Maciejska-Szlaps ze Stowarzyszenia „Matki I Kwartału” oraz paneliści i słuchacze.

 (C) Kancelaria Premiera


 

W kontekście ogłoszonego na początku 2013 r. przez premiera Donalda Tuska tzw. Roku Rodziny, dzień poświęcono polityce prorodzinnej. Forum miało charakter konsultacyjny a jego efektem ma być wypracowanie kierunków działań i kolejnych długofalowych rozwiązań wspierających rodziny.


W ramach spotkania odbyło się sześć paneli:

 

  • Miejsce do mieszkania - miejsce do życia - czyli jak budować system mieszkań odpowiedni dla wszystkich?
  • Rodzina i praca - to się da pogodzić! - czyli jak ułatwić mamom i tatom godzenie pracy z rodzicielstwem.
  • Przedszkole i szkoła - nowy rozdział w życiu dziecka - czyli jak wspierać i ułatwiać rodzinom dostęp do opieki i edukacji na najwyższym poziomie.
  • Bezpieczna rodzina - czyli jak zadbać o bezpieczeństwo rodziny i pomóc tym, które są zagrożone.
  • Tato polski - czyli ojciec w nowej rzeczywistości społecznej, ekonomicznej, kulturowej.
  • Rodzina wielopokoleniowa i wielodzietna - tradycja czy współczesne wyzwanie? Jak tworzyć warunki do wzajemnej opieki i rozwoju w rodzinach tradycyjnych?

 

Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć tutaj


Więcej zdjęć z wydarzenia można znaleźć tutaj

 

Broszura informacyjna do pobrania tutaj

 POWRÓT

KONTAKT

 

Bądźmy w kontakcie!


Jesteśmy do Państwa dyspozycji


od poniedziałku do piątku 

w godzinach 9:00 - 18:00.


(22) 203 64 43

info@stx-jamboree.com

FACEBOOK / YOUTUBE / VIMEO

   

IN ENGLISH