2012-11-12: Białystok Pozytywne Wibracje Festival finalistą Festival Awards Europe 2012!

Dzisiaj ogłoszono short listy festiwali, które przeszły do kolejnego etapu w prestiżowym konkursie na najlepszy europejski festiwal „Festival Awards Europe 2012”. Wyniki poznamy 9 stycznia 2013 roku w Holandii.


Białystok Pozytywne Wibracje Festival znalazł się w finałowej dziesiątce w kategorii Best Small European Festival. Już dzisiaj zdystansował 72 inne wydarzenia z całej Europy.

 

Dziesiątka finalistów w kategorii Best Small European Festival została wyłoniona drogą głosowania internetowego z 82 imprez. Oddano ponad milion głosów w 49 krajach europejskich. Zwycięzców poznamy podczas uroczystej gali 9 stycznia w ramach festiwalu Eurosonic Noorderslag w holenderskiej miejscowości Groningen.

 

Dzięki dzisiejszemu wyróżnieniu białostocki festiwal zagwarantował sobie oraz regionowi udział w kilku prestiżowych publikacjach dystrybuowanych w całej Europie. W tym w katalogu nagrodzonych festiwali, który będzie zaprezentowany podczas gali 9 stycznia przyszłego roku. Europejska publiczność festiwalowa pozna zdjęcia z Białegostoku i samego festiwalu Pozytywnych Wibracji, przeczyta o samym wydarzenu, pozna ofertę corocznej imprezy muzycznej. Dzięki takiej promocji realny staje się przyjazd wielu fanów muzyki z całej Europy.

 

Przeczytają oni, że Pozytywne Wibracje w Białymstoku wyróżniają unikatowy profil muzyczny - soul i funk pomieszane z jazzem, muzyką taneczną i elektroniczną oraz ambitnym popem, jak również niepowtarzalny klimat miasta oraz urzekająca sceneria barokowego Pałacu Branickich, zwanego „Wersalem Północy”. Od momentu jego powstania w 2010 roku na pałacowym dziedzińcu zagrały gwiazdy takie jak Seal, Angie Stone, Raphael Saadiq, US3, The Brand New Heavies, Omar, De Phazz, Incognito, Gabin, Count Basic, Dimitri From Paris, Funkstar De Luxe, Ewa Bem, Ania Rusowicz, Poluzjanci & Kuba Badach, Mika Urbaniak, Wojtek Pilichowski, Marcin Nowakowski, Monika Dryl i innych. 

 

Festiwal inspirowany jest kultową kompilacją muzyczną „Pozytywne Wibracje”, uznaną za jedną z najciekawszych serii płytowych wydawanych w Polsce. Jest bezapelacyjnie najbardziej prestiżową składanką muzyczną istniejącą na polskim rynku od 15 lat. Uznana marka oraz modne i energiczne brzmienia połączone z kultowymi przebojami są niepodważalnymi atutami każdej płyty z tej serii. 

 

Organizatorami Białystok Pozytywne Wibracje Festival 2012 są Urząd Miasta Białystok oraz Agencja STX JAMBOREE. Białystok Pozytywne Wibracje Festival finansowany jest ze środków z budżetu Miasta Białegostoku.

 

Link do strony z finalistamiINDEX AKTUALNOŚCI

Bądźmy w kontakcie! Jesteśmy
do Państwa dyspozycji od
poniedziałku do piątku
w godzinach 9:00 - 18:00.

(4822) 203 64 43

info@stx-jamboree.com