2012-07-22: Białystok soul’ową stolicą Polski!

Trzecia edycja Białystok Pozytywne Wibracje Festival już za nami! Na dziedzińcu Pałacu Branickich w Białymstoku zabrzmiały soul’owe dźwięki i najgorętsze przeboje Angie Stone, która właśnie tu po raz pierwszy na świecie zaprezentowała publiczności utwór ze swojej najnowszej płyty, która będzie miała premierę we wrześniu - Do What You Gotta Do. Artystka zaśpiewała dwukrotnie z Omarem – podczas jego koncertu wykonali wspólnie Be Thankful, natomiast w trakcie występu wokalistki zagrali wspólnie The Makings of You. Nie był to jedyny wyjątkowy duet drugiego dnia festiwalu – Natalia Przybysz przyjechała do Białegostoku specjalnie po to, żeby wykonać z Omarem Kiss It Right. Drugiego dnia festiwalu zagrała również Ania Rusowicz – big bit w jej wykonaniu zawładnął festiwalowym dziedzińcem. Ania odebrała w Białymstoku Złotą Płytę za album „Mój Big-Bit”. Koncert dała także rzeszowska formacja Eskaubei & Funky Flow, których występ był mocnym funk’owo – hip-hopowym akcentem wieczoru.

 


 

W sobotę 21 lipca zakończyła się trzecia edycja Białystok Pozytywne Wibracje Festival. Drugiego dnia festiwalu zagrały dwie gwiazdy polskie i dwie zagraniczne. Początek drugiego dnia Pozytywne Wibracje Festival należał do formacji Eskaubei & Funky Flow. Rewelacyjny hip’hopowe dźwięki z odrobiną funk wprawiły białostocką publiczność w doskonały nastrój. 


Rewelacyjny koncert zagrała Ania Rusowicz. Laureatka czterech tegorocznych nagród Fryderyk odebrała w Białymstoku Złotą Płytę za album „Mój Big-Bit”, którą wręczył jej Stanisław Trzciński, dyrektor artystyczny festiwalu. Występ, podczas którego artystka zaśpiewała utwory z repertuaru m.in. słynnej mamy, Ady Rusowicz, oraz swojego, pełen był niesamowitej energii, która płynęła ze sceny i szybko rozniosła się wśród publiczności.


Między koncertami Ani Rusowicz i Omara, po raz pierwszy w historii festiwalu, odbył się pokaz mody Elwiry Horosz, inspirowanej logo Województwa Podlaskiego projeku prof. Leona Tarasewicza.


Po raz pierwszy w Polsce wystąpił Omar, który wykonał serię ciepłych soulowych utworów. Do jednego z nich – Kiss It Right, zaprosił Natalię Przybysz będącą jego wielką fanką, która przyjechała do Białegostoku specjalnie z tej okazji. Wielki hit Be Thankful wykonał w duecie z Angie Stone.


Na koniec wieczoru blisko dwugodzinny koncert zagrała wielka gwiazda festiwalu – Angie Stone, która udowodniła białostockiej publiczności, że jest prawdziwą divą czarnej muzyki. Artystka momentalnie zjednała sobie serca tłumnie zgromadzonej publiczności nawiązując z nią bliski kontakt i dzieląc się swoimi przemyśleniami. Przyznała, że bardzo lubi przyjeżdżać do Polski, a tutejsza publiczność zawsze niezwykle ciepło ją wita. Angie Stone przygotowała dla festiwalowiczów kilka niespodzianek. Wspólnie z Omarem wykonała  utwór The Makings of You. Następnie zaskoczyła słuchaczy długą i niezwykle oryginalną wariacją na temat swojego wielkiego hitu – Wish I Didn’t Miss You. Podczas koncertu Amerykanki odbyła się także światowa premiera piosenki z jej nowej płyty – Do What You Gotta Do, która ukaże się tej jesieni. Prosto ze sceny artystka pojechała do klubu Metro, gdzie na K MAG afterparty odbyło się jej jam session wspólnie z Omarem.


Po raz pierwszy w tym roku koncerty poprzedziły projekcje filmów studentów i absolwentów Szkoły Wajdy oraz Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Pokazano m.in. x2 i Bez wizy Bartosza Paducha, oraz serię etiud o miłości.


Nowością była również strefa rozrywki organizowana przez Fundację Wspierania Kultury i Sztuki Teatr Narwal. Fundacja przygotowała Namiot Metamorfozy, w którym mali i dorośli zmieniali swój wizerunek przy pomocy profesjonalnych makijażystek i mini muzeum Lalki Teatralnej, gdzie będzie można było obejrzeć kukły i marionetki i dowiedzieć się o ich historii. Odbyły się również warsztaty taneczne Magdaleny Balcerzak, właścicielki studia Tańca MaxDanc, współzałożycielki Teatru Tańca Nowy Świat działającego przy Fundacji.


Na dziedzińcu po raz trzeci festiwal gościł strefę EKO, pod patronatem Fundacji Zielone Płuca Polski, w której oprócz stoiska fundacji pojawi się namiot Towarzystwa Ochrony Siedlisk „Pro Habitat”.

 

W strefie VIP goście bawili się popijając białe wino Grigio i czerwone Merlot marki Barefoot. Marka Żubrówka przygotowała dla festiwalowiczów specjalny pozytywnie wibrujący drink – Żujito. Wielkim powodzeniem cieszyła się również nowa Żubrówka Palona. Wielbiciele muzyki, którzy przyjechali na festiwal z całej Polski, z pewnością poczuli wyjątkową atmosferę wieczoru. Pośród gości festiwalowych byli Hirek Wrona, Michał Lesień, Monika Dryl, Kaja Śródka, Anna Oberc, Maciej Ulewicz, Pati Sokół i inni.


Podczas festiwalowego weekendu wybrane restauracje Białostockiego Szlaku Kulinarnego udzieliły uczestnikom festiwalu atrakcyjne zniżki. W lokalach Koku Sushi, Lipcowy Ogród, Mistrz i Małgorzata, Orient Express, Sztuka Mięsa, Tanoshi, Tawerna Portowa, Tokaj, Tokyo Sushi, Warszawska 39 i restauracji w hotelu 3 Trio za okazaniem festiwalowego biletu, karnetu lub opaski można otrzymać nawet 20% zniżki!INDEX AKTUALNOŚCI

Bądźmy w kontakcie! Jesteśmy
do Państwa dyspozycji od
poniedziałku do piątku
w godzinach 9:00 - 18:00.

(4822) 203 64 43

info@stx-jamboree.com