2012-07-21: Białystok pozytywnie zawibrował! Pierwszy dzień festiwalu już za nami!

Wczoraj rozpoczęła się trzecia edycja Białystok Pozytywne Wibracje Festival. Na dziedzińcu Pałacu Branickich w Białymstoku zagrały polskie i zagraniczne gwiazdy jazzu, funku, soul i muzyki tanecznej. Rewelacyjny koncert z okazji czterdziestolecia pracy artystycznej dała Ewa Bem. Wzruszona artystka odebrała tego wieczoru nagrodę za pracę artystyczną od Stoart. Wystąpiła także formacja !DelaDap, której energetyczny koncert w klimatach urban gypsy rozgrzał publiczność na całym pałacowym dziedzińcu. Pojawił się również akcent białostocki, czyli Ewa Szlachcic z zespołem Way No Way. Na koniec wieczoru DJ Dimitri From Paris uraczył słuchaczy zgromadzonych pod festiwalową sceną dwugodzinnym setem światowych hitów. Ruszyło dwudniowe święto fanów pozytywnie wibrującej muzyki!

 

 

Ruszyła trzecia edycja Białystok Pozytywne Wibracje Festival zamieniając Białystok w stolicę wibrujących rytmów. Podczas pierwszego festiwalowego wieczoru zagrały dwie gwiazdy polskie i dwie zagraniczne, odbyła się projekcja filmów studentów i absolwentów Szkoły Wajdy oraz Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, otwarte zostały strefa rozrywki i strefa EKO.
 

Jako pierwsza zagrała białostoczanka Ewa Szlachcic z zespołem Way No Way. Soul’owo – funk’owe utwory wykonane ciepłym głosem wokalistki rozkołysały festiwalową publicznością i wprawiły słuchaczy w świetny nastrój, przygotowując publikę na kolejny występ - !Deladap. Grająca urban gypsy formacja po kilkuletniej przerwie powróciła na trasę koncertową. Wiosną 2012 roku ukazała się czwarta, najnowsza płyta zespołu tworzącego niepowtarzalną muzyczną formułę, łączącą dźwięki muzyki romskiej z klubowymi i elektronicznymi brzmieniami. Niezwykle energetyczny koncert zgromadził spory roztańczony tłum pod festiwalową sceną. Zabrzmiały największe przeboje grupy jak I know what you want.


Wydarzeniem wieczoru okazał się koncert Ewy Bem z okazji czterdziestolecia pracy artystycznej – „Moje Serce To Jest Muzyk“. Artystka dała z siebie wszystko podczas półtoragodzinnego występu, a publiczność odwdzięczyła się jej głośnymi oklaskami i wielkim aplauzem. Ewa Bem z pasją i największą klasą zaśpiewała utwory jak Jesteś mój, Moje serce to jest muzyk, Zobacz czyje imieniny. Wokalistka otrzymała nagrodę z okazji jubileuszu pracy artystycznej od Stoartu, którą przyjęła z wielkim wzruszeniem, roniąc nawet kilka łez. Publiczność przyjęła to aplazuzem i pozytywnymi okrzykami. Ewa Bem zakończyła swój rewelacyjny występ utworem Podaruj mi trochę słońca. Artystka podzieliła się również z publcznością swoim zachwytem nad miastem: „widziałam, że Białystok pięknie wygląda na zdjęciach, ale nie spodziewałam się, że tu jest aż tak pięknie!“.


Jako ostatni zagrał międzynarodowej sławy DJ Dimitri From Paris, którego gorące sety długo trzymały pod sceną roztańczoną publiczność. Był to jego pierwszy otwarty dla publiczności i biletowany występ w Polsce.  Światowej sławy artysta zagrał na festiwalowej scenie najlepsze sety prosto z klubów Paryża i wybiegów Chanel, Jean-Paul Gaultier, Hermès, czy Yves Saint-Laurent.


Po raz pierwszy w tym roku koncerty poprzediły projekcje filmów studentów i absolwentów Szkoły Wajdy oraz Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Pokazano m.in. Jutro będziemy rodzicami Anny Maszczyńskiej – Bąk, Babcia wyjeżdża Tomasza Jurkiewicza i Dzisiaj w Warszawie, jutro gdzieś w świecie Grzegorza Brzozowskiego.


Nowością była również strefa rozrywki organizowana przez Fundację Wspierania Kultury i Sztuki Teatr Narwal. Fundacja przygotowała Namiot Metamorfozy, w którym mali i dorośli zmieniali swój wizerunek przy pomocy profesjonalnych makijażystek i mini muzeum Lalki Teatralnej, gdzie będzie można było obejrzeć kukły i marionetki i dowiedzieć się o ich historii. Odbyły się również warsztaty taneczne Magdaleny Balcerzak, właścicielki studia Tańca MaxDanc, współzałożycielki Teatru Tańca Nowy Świat działającego przy Fundacji.


Na dziedzińcu po raz trzeci stanęła strefa EKO, pod patronatem Fundacji Zielone Płuca Polski, w której oprócz stoiska fundacji pojawi się namiot Towarzystwa Ochrony Siedlisk „Pro Habitat”.


Podczas festiwalowego weekendu wybrane restauracje Białostockiego Szlaku Kulinarnego oferują uczestnikom festiwalu atrakcyjne zniżki. W lokalach Koku Sushi, Lipcowy Ogród, Mistrz i Małgorzata, Orient Express, Sztuka Mięsa, Tanoshi, Tawerna Portowa, Tokaj, Tokyo Sushi, Warszawska 39 i restauracji w hotelu 3 Trio za okazaniem festiwalowego biletu, karnetu lub opaski można otrzymać nawet 20% zniżki! Atrakcyjne zniżki oferują również hotele Gołębiewski, Podlasie i 3 Trio.


Przed nami kolejna dawka niezapomnianych emocji i drugi dzień festiwalu. Już dzisiaj w Białymstoku przed Pałacem Branickich na Białystok Pozytywne Wibracje Festival wystąpią  Eskaubei & Funky Flow, Ania Rusowicz, Omar i największa gwiazda festiwalu – Angie Stone!INDEX AKTUALNOŚCI

Bądźmy w kontakcie! Jesteśmy
do Państwa dyspozycji od
poniedziałku do piątku
w godzinach 9:00 - 18:00.

(4822) 203 64 43

info@stx-jamboree.com