2012-07-19: Już jutro start! Rusza trzecia edycja Białystok Pozytywne Wibracje Festival

PROGRAM

Piątek 20 lipca

Krwiobus (12.30 – 18 parking obok Pałacu Branickich)


Otwarcie bram (godz. 17)


Pokazy filmów ze Szkoły Wajdy i WRiTV UŚ (godz. 17.30)


Ewa Szlachcic & Way No Way (godz. 19.00)


!DelaDap (godz. 20.00)


Ewa Bem – koncert jubileuszowy (godz. 21.30)


Dimitri From Paris (godz. 23.00)
Sobota 21 lipca

Krwiobus (12.30 – 18 parking obok Pałacu Branickich)


Otwarcie bram (godz. 17)


Pokazy filmów ze Szkoły Wajdy i WRiTV UŚ (godz. 17.30)


Eskaubei & Funky Flow (godz. 19.00)


Ania Rusowicz (godz. 20.00)


Pokaz mody Elwiry Horosz


Omar (godz. 21.00)


Angie Stone (godz. 23.00)

 

W piątek 20 lipca na barokowym dziedzińcu Pałacu Branickich w Białymstoku zabrzmi po raz pierwszy w naszym kraju światowej sławy producent i didżej Dimitri From Paris. Będzie to jego pierwszy otwarty dla publiczności i biletowany występ w Polsce.  Pojawi się także grająca urban gypsy formacja !DelaDap, która po kilkuletniej przerwie powraca na trasę koncertową. Wiosną 2012 roku ukazała się czwarta, najnowsza płyta zespołu tworzącego niepowtarzalną muzyczną formułę, łączącą dźwięki muzyki romskiej z klubowymi i elektronicznymi brzmieniami. Pojawią się również polscy artyści. Niepowtarzalna, wielka polska wokalistka Ewa Bem z towarzyszeniem 9 muzyków z koncertem jubileuszowym z okazji 40-lecia pracy artystycznej. Wystąpi też funkujący akcent białostocki, czyli Ewa Szlachcic & Way No Way.

 

W sobotę 21 lipca zagra wielka amerykańska gwiazda festiwalu – Angie Stone, diva soul i r&b, znana z wielkich hitów jak Wish I Didn't Miss You  czy I wanna Thank Ya. Artystka jest znana z tego, że lubi mieć bliski kontakt ze swoimi fanami – rozmawia z nimi na koncertach, dzieli się swoimi przemyśleniami i życiową filozofią. Po raz pierwszy w Polsce pojawi się legendarny brytyjski wokalista Omar z zespołem. Artysta, zwany ojcem chrzestnym brytyjskiego soulu, cieszy się wielkim szacunkiem światowej branży muzycznej.  Po raz pierwszy w Białymstoku zagra Ania Rusowicz, zdobywczyni czterech tegorocznych Fryderyków, która przeniesie nas w krainę big bitu. Wystąpią też Eskaubei & Funky Flow, czyli funk’owo – hip-hop’owy projekt muzyczny z Rzeszowa.


Na festiwalowiczów czekają rewelacyjne koncerty, lokalne specjały (m.in. kiszka i babka ziemniaczana) oraz piękne zakątki Podlasia.

W tym roku organizatorzy rozszerzyli formułę festiwalu o pokazy filmów studentów i absolwentów Szkoły Wajdy oraz Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, pokaz mody Elwiry Horosz oraz dodatkowe atrakcje na dziedzińcu głównym.

Rozbudowana została strefa EKO pod patronatem Fundacji Zielone Płuca Polski. W tym roku do strefy dołączyło Towarzystwo Ochrony Siedlisk „Pro Habitat”.

Na dziedzińcu powstanie też organizowana przez Fundację Wspierania Kultury i Sztuki Teatr Narwal strefa rozrywki, a w niej: Namiot Metamorfozy z malowaniem twarzy i profesjonalnym makijażem, mini muzeum Lalki Teatralnej oraz warsztaty taneczne Magdaleny Balcerzak.

W piątek i w sobotę na parkingu obok Pałacu Branickich stanie krwiobus, gdzie będzie można oddać krew dla białostockiej Stacji Krwiodawstwa. Podczas dwóch dni festiwalowych wolontariusze fundacji „Pomóż im” będą kwestować na rzecz białostockiego Hospicjum dla Dzieci.


Podczas festiwalowego weekendu wybrane restauracje Białostockiego Szlaku Kulinarnego zaoferują uczestnikom festiwalu atrakcyjne zniżki. W lokalach Koku Sushi, Lipcowy Ogród, Mistrz i Małgorzata, Orient Express, Sztuka Mięsa, Tanoshi, Tawerna Portowa, Tokaj, Tokyo Sushi, Warszawska 39 i restauracji w hotelu 3 Trio za okazaniem festiwalowego biletu, karnetu lub opaski można otrzymać nawet 20% zniżki!

Atrakcyjne zniżki oferują również hotele Gołębiewski, Podlasie i 3 Trio.


Wszystko to, a przede wszystkim pozytywna i przyjazna atmosfera sprawiły, że wydarzenie zostało okrzyknięte rok temu najpiękniejszym polskim festiwalem!INDEX AKTUALNOŚCI

Bądźmy w kontakcie! Jesteśmy
do Państwa dyspozycji od
poniedziałku do piątku
w godzinach 9:00 - 18:00.

(4822) 203 64 43

info@stx-jamboree.com