2012-07-12: Jedyny w Polsce koncert !Deladap na Białystok Pozytywne Wibracje Festival!

Wiedeńska formacja !Deladap zagra jedyny koncert w Polsce pierwszego dnia Białystok Pozytywne Wibracje Festival, w piątek 20 lipca o godz. 20.00 na dziedzińcu Pałacu Branickich. Zespół wydał niedawno nową płytę i rozpoczyna światowe turnee. Specjalny show pojawi się także w Polsce. Koncert jubileuszowy Ewy Bem z okazji 40 lat na scenie odbędzie się tego samego wieczora o godz. 21.30.

 

Brzmienie tego, doskonale znanego w Polsce, międzynarodowego zespołu oscyluje między muzyką klubową, folkiem i jazzem. Mieszanka elementów bałkańskich, hiszpańskich i cygańskich tworzy unikalny i niepowtarzalny styl, ceniony przez międzynarodową publiczność. Członkowie !Deladap pochodzą z kilku państw, a ich energetyczne i atrakcyjne wizualnie występy na żywo to połączenie muzyki elektronicznej z żywymi instrumentami i niezwykłymi wokalami. Białystok, miasto słynące z łączenia kultur wielu narodów, to zdaniem organizatorów festiwalu idealne miejsce na powrót zespołu po wielu latach do Polski.

 

Koncert !Deladap odbędzie się w miejsce odwołanego z powodu choroby strun głosowych wokalisty występu Ben L’Oncle Soul. Tego samego dnia zagrają także Ewa Bem z 10-osobowym zespołem z koncertem jubileuszowym, światowej sławy didżej muzyki house  Dimitri From Paris oraz białostocka formacja Ewa Szlachcic & Way No Way.

 

Wakacyjny weekend 20 - 21 lipca br. od strony muzycznej zapowiada się wyjątkowo atrakcyjnie. Podczas dwóch dni Białystok Pozytywne Wibracje Festival 2012 wystąpią: Angie Stone, Omar, Dimitri From Paris, !Deladap, Ewa Bem, Ania Rusowicz, Eskaubei & Funky Flow oraz Ewa Szlachcic z zespołem Way No Way. Bilety i karnety na festiwal są dostępne w sprzedaży ogólnopolskiej.

 

!Deladap po kilkuletniej przerwie powraca na trasę koncertową. Wiosną 2012 roku ukazała się czwarta, najnowsza płyta zespołu. Album zatytułowany Know What You Want przyniósł jedenaście premierowych utworów, wzbogaconych remiksami znanych przebojów “Crazy Swing” i “Let's Go Inside”. Podczas koncertu w Białymstoku obok starszych, dobrze znanych w Polsce utworów, będzie można usłyszeć niezwykle żywiołowe i energetyczne utwory z najnowszego krążka w nowoczesnych aranżacjach. Poza trzonem formacji, a więc producentem, DJ-em i muzykiem Stanim Vaną oraz pierwszą legendarną wokalistką zespołu Melindą Stoiką, w przygotowaniu płyty Know What You Want udział wzięli międzynarodowi goście. Tacy jak: pochodzący z Rosji trębacz Marko Markovic, wokalista Georgiji Makazaria i skrzypek Aliosha Biz, hiszpański beatboxer Maxwell Right i jego rodak Panko Gabas obsługujący gramofony, a także turecki klarnecista Hidan Mamudov. Byli też muzycy pochodzący z krajów sąsiadujących, jak Węgry czy Serbia. Płyta została ciepło przyjęta i otrzymała wiele pozytywnych opinii środowiska muzycznego i fanów. Wraz z ukazaniem się I Know What You Want, Stani Vana zebrał najsilniejszy z dotychczasowych koncertowy skład !DelaDap, będąc gotowym by zaprezentować nowy materiał na międzynarodowych estradach.

 

!DelaDap tworzy niepowtarzalną muzyczną formułę, łączącą dźwięki muzyki romskiej z klubowymi czy elektronicznymi brzmieniami. Balansują też między folkiem a jazzem, zabarwionymi muzyką bałkańską, latynoską i cygańską. Inspiruje ich także muzyka żydowska, węgierska i indyjska. To muzyka świata, gdzie wyraźnie słychać fascynację nieograniczonymi możliwościami łączenia wielu dźwięków. Tym samym !Deladap pozostają wierni własnemu, wypracowanemu stylowi, dziś określanemu mianem „nu jazz”, „urban gypsy", czy też „nu gypsy". Są obecni na dziesiątkach kompilacji na wszystkich kontynentach. Projekt !Deladap powstał 11 lat temu - w 2001 roku w Pradze dzięki inicjatywie producenta, muzyka i DJ-a Staniego Vany. Początkowo trio, z czasem powiększyło się o nowe nazwiska. Nazwa !Deladap pochodzi z języka Romów i znaczy: "taniec", "rytm", "popychać coś do przodu", "poddawać się rytmowi". Skład zespołu zmienia się na koncertach - muzyków wspierają ich goście z całego świata. Zadebiutowali w 2004 roku (płyta "Cigani Ruzsa") jednak szczególnie popularna stała się piosenka "Dela Paji" z drugiej płyty "Dela Paji" (2006), gdzie delikatny głos wokalistki przeplata się z akustyczną gitarą i akordeonem. Popularność w kolejnych latach przyniosły !Deladap w szczególności takie utwory jak "Angelo", "Milaji", "Jeg Tan" czy "Cigani". Ważne dla formacji okazały się koncerty na żywo i tournee w latach 2003-06, kiedy to zespół grał w różnym składzie i z różnymi gośćmi z całego świata jak np. z Leonsią Erdenko czy Ewą Banyakovą. Obecnie zespół tworzy swoją muzykę w Wiedniu. Tegoroczny come back zapowiada się szczególnie atrakcyjnie z powodu powrotu do składu swojej pierwszej i najlepszej wokalistki Melidny Stoiki.INDEX AKTUALNOŚCI

Bądźmy w kontakcie! Jesteśmy
do Państwa dyspozycji od
poniedziałku do piątku
w godzinach 9:00 - 18:00.

(4822) 203 64 43

info@stx-jamboree.com