AKTUALNOŚCI

  2014-04-10: Wielkie gwiazdy wystąpią na 20-tej Gali Fryderyków w Sali Kongresowej

  W czwartek 24 kwietnia 2014 roku, po raz pierwszy na taką skalę w dwudziestoletniej historii, organizatorzy zapraszają publiczność do udziału w jubileuszowej XX. edycji gali Fryderyków - najważniejszych nagród muzycznych w Polsce. W ramach wydarzenia odbędzie się koncert z okazji 20-lecia przyznawania tych nagród. Tegoroczna gala będzie zrealizowana z największym rozmachem w historii tych nagród. Limitowana ilość biletów jest jeszcze dostępna w sprzedaży.  

   

   

   


  Gospodarzami wieczoru będą: Kayah, która już raz prowadziła galę Fryderyk w 2008 roku, oraz Tomasz Kammel - prowadzący program Voice of Poland. Głosem gali będzie Piotr Metz.

   

  Na scenie Sali Kongresowej w ramach koncertu z okazji 20-lecia Fryderyków (1994 - 2014) wystąpią najlepsi polscy artyści m.in.: Edyta Bartosiewicz, Dawid Podsiadło, Anna Maria Jopek, Tomasz Stańko, Grzegorz Turnau, Gaba Kulka, Konstanty Andrzej Kulka, Janusz Olejniczak, Włodek Pawlik Trio, Randy Brecker (USA), Tomasz Makowiecki, Krzysztof Herdzin oraz Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej pod dyrekcją Adama Klocka.

   

  Wśród wręczających nagrody znajdą się największe polskie gwiazdy m. in. Brodka, Sebastian Karpiel - Bułecka, Artur Rojek, Ania Dąbrowska, Beata Kozidrak, Ewa Bem, Tymon Tymański, Andrzej “Piasek” Piaseczny, Justyna Steczkowska, Urszula Dudziak, Elżbieta Penderecka, czy Jan Ptaszyn - Wróblewski.  

   

  Po kilkunastu latach Fryderyki wracają do Sali Kongresowej, która zostanie w połowie wypełniona największymi gwiazdami polskiej muzyki rozrywkowej, poważnej i jazzowej, a w połowie publicznością. Impreza transmitowana będzie w Programie 2 TVP od godziny 21:40.  Początek w Sali Kongresowej o godz. 19.00

   

  W programie uroczystej XX. edycji gali Fryderyk 2014 m.in. wręczanie nagród Fryderyk laureatom za rok 2013 oraz Złotych Fryderyków za całokształt dokonań artystycznych.

   

   Bilety na wydarzenie w cenie od 99 zł już w sprzedaży!  

   

  Organizatorami gali Fryderyk 2014 są Związek Producentów Audio – Video oraz agencja STX JAMBOREE. Partnerem Głównym jest LOTTO. Partnerami są Miasto Stołeczne Warszawa oraz Program 2 TVP. Patroni medialni to: TVP2, Radio ZET, Twój Styl, Grazia, Wprost, Onet.pl, Trendy Art Of Living, AMS, Naszemiasto.pl i Tele Magazyn. Galę dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

   

  Strona internetowa gali to www.galafryderyk.pl. 

   

  Nagrody Fryderyk to bez wątpienia najważniejsze i najbardziej prestiżowe nagrody muzyczne przyznawane przez reprezentującą polskie środowisko muzyczne Akademię Fonograficzną. Fryderyki to polskie nagrody, ale ich rozpoznawalność przekracza granice kraju, a Gala należy do grona najważniejszych wydarzeń artystycznych promujących rodzimą kulturę, jest wielkim świętem polskich artystów oraz muzyki. W tym roku wydarzenie po raz pierwszy na tak dużą skalę będzie dostępne dla szerokiej publiczności, każdy będzie miał możliwość zajęcia miejsca na widowni wśród najznakomitszych polskich artystów oraz autorów, wysłuchania na żywo najpopularniejszych wykonawców oraz wzięcia udziału w niezapomnianym wydarzeniu kulturalnym, jednym z najważniejszych w kraju.

   

  W programie m.in. wręczanie nagród laureatom za rok 2013 oraz Złotych Fryderyków za całokształt dokonań artystycznych, w które wplecione będą występy największych gwiazd polskiej sceny muzycznej. Nie zabraknie artystów jazzowych i reprezentantów świata muzyki poważnej. W ubiegłych latach na Gali Fryderyków zagrali między innymi Kasia Nosowska, Hey, Monika Brodka, Maciek Maleńczuk, Zakopower, Maria Peszek, Józef Skrzek, Zbigniew Preisner, czy Voo Voo. Gala to również miejsce wyjątkowych artystycznych kolaboracji – w roku 2013 wspólnie na jednej scenie zagrali Mela Koteluk, Kari Amirian i Skubas.

   

  Laureaci

  W dotychczasowych edycjach nagrody Fryderyk nagrodzeni zostali m.in. Mela Koteluk, Monika Brodka, Ania Rusowicz, Zakopower, T-LOVE, Kasia Nosowska i Hey, Luxtorpeda, Kuba Badach, Aga Zaryan, Novika, Grzegorz Turnau, Leszek Możdżer, Acid Drinkers, Ania Dąbrowska oraz wielu innych wybitnych przedstawicieli środowiska muzycznego w Polsce. Co roku na gali pojawiają się artyści nominowani w trzech kategoriach (jazz, muzyka poważna i rozrywkowa), część z nich bierze udział w towarzyszącym gali koncercie.

   

  Złoty Fryderyk 

  Nagroda Fryderyk, dzięki przemyślanej i sprawdzonej koncepcji jej przyznawania od lat nie poddaje się rynkowym modom i naciskom, i poza wspieraniem rozwoju aktualnych trendów muzycznych, składa hołd dla historii i dokonań polskiej muzyki – poprzez przyznawane co roku Złote Fryderyki. Dotychczasowi laureaci to między innymi: Tomasz Stańko, Wojciech Kilar, Włodzimierz Nahorny, Wojciech Młynarski, Irena Santor, Krzysztof Penderecki, Henryk Mikołaj Górecki oraz wiele innych wybitnych postaci.

   

  W edycji 2013 nagrodą Złoty Fryderyk zostali uhonorowani: Józef Skrzek, prof. Ekier i Tomasz Szukalski (pośmiertnie). Specjalnie zaaranżowany na tę okazję utwór „Tribute to Tomasz Szukalski” wykonany został przez wszystkich muzyków jazzowych nominowanych w kategorii Artysta Roku: Atom String Quartet, Adama Bałdycha, Henryka Miśkiewicza, Włodka Pawlika i Grzecha Piotrowskiego. Z całą pewnością podobne artystyczne wydarzenie w edycji 2014 będzie planowane po ogłoszeniu nominacji do tegorocznych nagród Fryderyk.

   

  Ogłoszenie nominacji 2014

  Nazwiska laureatów Złotego Fryderyka oraz nominowanych w muzyce rozrywkowej, poważnej i jazzowej zostaną ogłoszone podczas konferencji prasowej 12 lutego 2014 roku. Gala Fryderyk 2014 będzie okazją do zaprezentowania ich dorobku i dokonań. W tym roku podczas Gali wręczonych zostanie 14 statuetek w 10 kategoriach oraz 3 Złote Fryderyki.

   

  Organizatorami Gali Wręczania Nagród Akademii Fonograficznej Fryderyk 2014 są:  

  Związek Producentów Audio Video oraz Agencja STX JAMBOREE.

   

  Początek XX. edycji gali Fryderyk 2014 w czwartek 24 kwietnia 2014 roku w Sali Kongresowej o godz. 19.00.

   

  Bilety w cenie od 99,00 zł do 399,00 zł (VIP) brutto (w tym 8% VAT) dostępne są w sprzedaży ogólnopolskiej (punkty sprzedaży i systemy internetowe):  www.eventim.pl, www.ticketpro.pl, www.ebilet.pl, a także w kasie biletowej Sali Kongresowej (www.kongresowa.pl tel. 22 656 72 99), kasie Eventim ZASP (AL.Jerozolimskie 25), salonach empik, w sieci sklepów Media Markt i Saturn.

   


     Wróć do indeksu aktualności

  Bądźmy w kontakcie! Jesteśmy
  do Państwa dyspozycji od
  poniedziałku do piątku
  w godzinach 9:00 - 18:00.

  +48 502 222 281

  ewa.sulek@stx-jamboree.com